Tūrisma objektu novērtējums Alūksnes pašvaldībā

- admins (komentāri: 0)

Fonds-Jūrmala cilvēkam 19.03.2015 – 20.03.2015 projekta “Inovatīvi risinājumi pieejama – sociāli iekļaujoša tūrisma produkta attīstībai Latvijas pašvaldībās” ietvaros rīkoja tūrisma objektu novērtēšanu Alūksnes pašvaldībā, sadarbībā ar organizācijas “Pieejama-Latvija” ekspertu un Alūksnes pašvaldības pārstāvjiem. Laika posmā no 19.03.2015 – 20.03.2015 tika apsekoti Alūksnes pilsētas un tuvākās apkārtnes tūrisma objekti, nozīmīgās vietas, kā arī viesnīcas un ēdināšanas vietas, lai tiktu izveidots maršruts cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām. Papildus Alūksnes pilsētas apsekošanai tika apmeklēti arī tuvākās apkaimes nozīmīgākie tūrisma objekti, kā piemēram Zeltiņu muzejs, Jaunalicenes muiža un muzejs, bijusī PSR raķešu bāze zeltiņos un Ates muzejs. Pēc vides pieejamības eksperta novērtējuma tiks uzsākta tūrisma maršruta izstrāde, atbilstoši vides pieejamības prasībām.

Pēc objektu novērtēšanas projekta partneri piedalījās Alūksnes domes sēdē, pārspriežot ar Alūksnes domi vides pieejamības problēmas, konsultējot domes pārstāvjus par iespējām uzlabot vides pieejamību pašvaldībā, kā arī pārrunāta iespējamā objektu uzlabošana projekta gaitā.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas visām trim pašvaldībām kopā ir 48 997,42 eiro, no tām 44 097,68 eiro ir EEZ finansējums. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta identifikācijas Nr. 2013.EEZ/PP/1/MEC/041/055.

 

Šis projekts top ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

www.sif.lv
www.eeagrants.lv
www.eeagrants.org

 

Iet atpakaļ